Fotowoltaika w Toruniu

Czym jest fotowoltaika?

Pod tym terminem kryje się dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Wykorzystuje się do tego zjawisko fotowoltaiczne. Polega ono na utworzeniu siły elektromotorycznej, która powoduje przepływ prądu pod wpływem promieniowania świetlnego. Popularność fotowoltaiki nieustannie rośnie. Wynika to chociażby z tego, że jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które może być stosowane praktycznie wszędzie. Fotowoltaika w Polsce rozwija się dzięki funduszom europejskim. W 2009 roku w życie weszła Dyrektywa OZE, która umożliwiła rozwój tego typu inwestycji w krajach Unii Europejskiej. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Dziesięć lat po wprowadzeniu tej dyrektywy łączna moc instalacji wzrosła ponad dziesięciokrotnie. Popularność fotowoltaiki wynika także z licznych programów oferujących dofinansowania takiej inwestycji. Dzięki temu możliwe jest obniżenie kosztów zakupu, co przełoży się na szybszy zwrot inwestycji.

Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczne to nic innego jak przydomowe elektrownie słoneczne. Większość z nas kojarzy je wyłącznie przez pryzmat paneli fotowoltaicznych. To jednak tylko jeden z wielu elementów tworzących całość. Instalacje fotowoltaiczne to także szereg przewodów, bezpieczników i złączek. Muszą one być odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne – upały, mróz, deszcz, czy śnieg. Instalacje fotowoltaiczne to systemy, które najlepiej pozyskiwać od sprawdzonych dostawców. Szukanie oszczędności na podzespołach może bowiem zakończyć się jeszcze większymi dodatkami. Dlatego takie kwestie najlepiej powierzyć fachowcom. Pomogą oni dobrać Ci wielkość instalacji fotowoltaicznej, a także zamontują ją tak, by pracowała bez zarzutów. Żywotność fotowoltaiki wynosi nawet 30 lat, co tylko potwierdza korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Chcesz wiedzieć, na czym polega montaż instalacji fotowoltaicznych i kto się nim zajmuje? Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz już teraz na naszej stronie.

Kontakt

 

OzeTechnologia.pl

Ul.Batorego 46/52

87-100 Toruń

Tel. 509 466 531

biuro@OzeTechnologia.pl

 www.OzeTechnologia.pl