2019-06-06

Czy fotowoltaika w przemyśle rolnym jest opłacalna?

W polskich gospodarstwach rolnych instalacje fotowoltaiczne nie są popularnym rozwiązaniem. Nieustanny rozwój rolnictwa i automatyzacja procesów wiąże się z wykorzystaniem coraz to większych ilości energii. Takie procesy generują duże koszty.

Gospodarstwa rolne zazwyczaj charakteryzują się dużą ilością budynków, co daje ogromne możliwości w przypadku instalacji fotowoltaicznych. Niewykorzystana dotąd powierzchnia jaką są dachy, może przyczynić się do korzystnej inwestycji na lata. Rolnicy, którzy zdecydują się na instalację fotowoltaiczną, obniżą swoje rachunki o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie nie będą już musieli się martwić o awarie prądu, które mogą się przyczynić do przestojów w produkcji. Gospodarstwo rolne, które produkuje tak zwaną „zieloną energię”, znacznie wyróżnia się na tle konkurencji. Decyzja o instalacji fotowoltaicznej, to również podjęcie odpowiedzialności za środowisko. W czasach, gdzie ekologia jest niezwykle ważna, odnawialne źródła energii to nie tylko oszczędność ale również przewaga marketingowa.

Koszty inwestycji można amortyzować. Dodatkowo inwestorowi przysługuje 25% ulgi inwestycyjnej. To również zysk, ponieważ niewykorzystaną egerię można sprzedać. Instalacja przeważnie zwraca się w ciągu 5 lat, a przynosi zyski przez kolejnych 20.

Kontakt

 

OzeTechnologia.pl

Ul.Batorego 46/52

87-100 Toruń

Tel. 509 466 531

biuro@OzeTechnologia.pl

 www.OzeTechnologia.pl